Kavitasyon nedir; Nasıl Yapılır; Etkili midir?

21 Ekim 2012 admin 1 Yorum
Bu makaleler; yazmakta.com tarafından sizler için özenle seçilerek hazırlanmıştır. Rüya tabirleri, Trend Moda, Trend Elbiseler, Abiye Modelleri, Tatil Yerleri, Tatil Mekanları ve tüm konularda düşüncelerinizi ve önerilerinizi yorumlarınızla birlikte bizimle paylaşın..


; Nasıl Yapılır; Etkili midir? hakkında aradığınız bilgileri kapsamlı olarak bulabilirsiniz. nedir,
kavıtasyon,
,
kavıtasyon etkileri

Son günlerde tüm bayanların ağzında Kavitasyon lafı dolaşıyor. Peki, nedir bu Kavitasyon? Nasıl yapılır? Gerçekten etkili midir?

Kim istemez ki böyle bir vücuda sahip olmak ; tek görünüş bakımından da değil sağlık açısından da önemlidir zayıf olmak..

Son zamanlarda bayanların gözde incelme yöntemi olan kavitasyon ile her yerde karşılaşır olduk. Güzellik merkezleri çeşitli kampanyalarla bu yöntemi yaymaya çalışırken, alışveriş siteleri , şehir fırsatları da bize kavitasyonu büyük indirimlerle fırsat olarak sunuyor…


Peki, nedir bu kavitasyon?

Kavitasyon zayıflama, ultrasonik bölgesel zayıflama sistemidir. Kavitasyon yöntemi aslında böbrek taşlarını ses dalgalarıyla kırmak için geliştirilen sistemden esinlenerek üretildi. Bu yöntemde hedef, taş yerine yağ dokuları. Yağ dokuya hedeflenen, odaklı ses enerjisi bu bölgedeki küçük bir alanda güçlü bir titreşim oluşturuyor. Oluşan enerji dalgası yağ hücre zarlarını parçalıyor. Parçalanan hücrelerin içinden çıkan yağ molekülleri vücudun savunma hücrelerince karaciğer ve idrar yolu ile atılıyor.

Tabi bunlarla birlikte yediklerinize de dikkat edersiniz sonucunda daha etkili bir zayıflama olacağı yönünde uzmanlar uyarıyor.
Yüksek tansiyon ve koroner kalp hastalığı, diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıklar, amaçlanan uygulama bölgesinde yara veya dermatit bulunması halinde, amaçlanan uygulama bölgesinde metal protez bulunması halinde hamilelerde, akut veya kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilerde bu uygulama kullanılmıyor.

 

Maliyeti yönünden açıklama yapamıyorum çünkü kampanyalar ve uygulama şekilleri farklılık gösteriyor. Bazı yerler seansı ikiye yada üçe bölerek daha kısa tutup daha az para alıyor. İyice araştırıp, seans sürelerini öğrenip gitmekte fayda var… İncelme miktarı ve seans adedi bu sebeplerle değişiyor ama genel olarak seans başı 1 cm. incelme hedefleniyor ve 6 – 10 seans yapılıyor.

 

Kavitasyon nedir; Nasıl Yapılır; Etkili midir? ilgili ve genel bilgileri güncellenen sayfalarda kapsamlı olarak bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ten Rengini Açan Maske başlıklı makalemizde beyazlatan maske, cilt aydınlatma ve cilt bayazlatan maske formülü hakkında bilgiler verilmektedir.Benzer İçerikler

1 Yorum Mevcut

  1. toroto diyor ki:

    IKIZLER, zeka küpüm benim, geçen atomları parçalarken sevgilinin kafasını uçurmuşsun, haha yerim seni güzellik.

Bir Cevap YazınTrend Moda - Trend Elbiseler - Abiye Modelleri- Tatil Yerleri

image