İphone’da Albüm Silme

24 Ekim 2012 admin 1 Yorum
Bu makaleler; yazmakta.com tarafından sizler için özenle seçilerek hazırlanmıştır. Rüya tabirleri, Trend Moda, Trend Elbiseler, Abiye Modelleri, Tatil Yerleri, Tatil Mekanları ve tüm konularda düşüncelerinizi ve önerilerinizi yorumlarınızla birlikte bizimle paylaşın..


Sizlere İphone’da Albüm hakkında bilgileri aktarmak istiyorum. İphone’da Albüm Silme Sorunu
’a Aktarılan Şarkı ve Video’ların Silinmesi


iPhone’a şarkı, zil sesi, video, vs. gibi medya dosyalarının aktarımları diğer cep telefonlarından çok farklı.
Özellikle Store’dan satın almadığımız, kendi bilgisayarımızdan aktardığımız dosyalar için bu işlemler hayrı zahmetli.

iPhone’umuza şarkı yükledik. Daha sonra da yer sorunu nedeniyle, yüklediğimiz şarkıların bir kısmını silmek istiyoruz. Maalesef bu silme işlemini iPhone’umuzdan yapamıyoruz. Bunun yerine, şarkıları aktardığımız ’u açarak, aşağıdaki gibi ilgili şarkıyı (ya da şarkıları) ’tan silerek (Delete) yapıyoruz.

İstediğimiz şarkıları iTunes’tan sildikten sonra da iPhone’umuzla sync (eşzamanlama) ettiğimizde, ilgili şarkılar iPhone’da silinmiş oluyor. Eğer şarkıları iTunes’tan silmek istemiyor sadece iPhone’dan silmek istiyorsak, o zaman da aşağıdaki gibi ilgili şarkıları iPhone’da kullandığımız PlayListler’den (Şarkı Listeleri) silmemiz gerekiyor.

Bilgisayardan iPhone’umuza sync yöntemi ile transfer ettiğimiz birkaç istisna dışındaki tüm dosyalarda silme işlemi yukarıdaki gibi oluyor. Yani önce iTunes’tan silip, sonra iPhone’umuzla sync yapmamız gerekiyor.

Fakat örneğin Handbrake ile iPad ve iPhone için Altyazılı Video Hazırlamak başlıklı yazımızda anlattığımız gibi bilgisayarımızdan iPhone’umuza aktardığımız videoları ya da filmleri (Movies), sadece iTunes’tan silmek zorunda kalmıyoruz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi iPod uygulamasından istediğimiz videoları ya da podcastleri silebiliyoruz. Bunun için de tek yapmamız gereken ilgili videonun ismi üzerinde iken parmağımızı sağ tarafa sürüklemek, bu durumda aşağıdaki gibi Sil seçeneği ekrana çıkıyor.

Alıntıdır

 

İphone’da Albüm Silme ilgili ve genel bilgileri güncellenen www.yazmakta.com/ sayfalarında kapsamlı olarak bulabilirsiniz.Gelen Aramalar: iphone albüm silmeiphoneda albüm silmeiphone dan albüm silmeiphoneda albüm silmekiphonedan albüm silmeiphoneda albüm silmekiphonedan albüm silmekiphone da albüm silmekiphone da albüm silmeiphone da resim albumu


Benzer İçerikler

Etiketler: , , , ,

Yorum Yok

Bir Cevap YazınTrend Moda - Trend Elbiseler - Abiye Modelleri- Tatil Yerleri

image