Gusül Abdesti Namaz Abdesti Yerine Geçer mi

12 Ekim 2012 admin 1 Yorum
Bu makaleler; yazmakta.com tarafından sizler için özenle seçilerek hazırlanmıştır. Rüya tabirleri, Trend Moda, Trend Elbiseler, Abiye Modelleri, Tatil Yerleri, Tatil Mekanları ve tüm konularda düşüncelerinizi ve önerilerinizi yorumlarınızla birlikte bizimle paylaşın..


Gusül Abdesti Namaz Abdesti Yerine Geçer mi hakkında aradığınız bilgileri kapsamlı olarak bulabilirsiniz. Gusül Abdesti Namaz Abdesti Yerine Geçermi


Gusül Abdesti Aldıkdan Sonra Namaz Abdesti Almak Gerekirmi

Müminler! Namaza kalktığınız zaman yüzlerinizi ve dirseklerinize kadar ellerinizi yıkayın. Başınıza meshedin ayaklarınızı da topuklarınıza kadar. Eğer cünüpseniz yıkanın. Hasta veya yolcu olur veya sizden biri ayakyolunda gelir ya da kadınlara temas etmiş olur da su bulamazsanız temiz toprağa teyemmüm edin; onunla yüzünüzü ve ellerinizi meshedin. Allah, sizi sıkıntıya sokmak istemez. Onun isteği sizi arındırmak ve size olan nimetini tamamlamaktır.

Bu ayete göre cünüp olanlar ancak gusül abdesti almak sureti ile namaz kılabileceklerdir. Dolayısıyla bir kişi gusül abdesti aldıktan sonra abdesti bozucu herhangi bir sebep olmadığı müddetçe yeni bir namaz abdesti almaya gerek olmadan namaz kılabilir. Bu konuda gusül yeterlidir. Gusül Abdesti Namaz Abdesti Yerine Geçer mi ilgili ve genel bilgileri güncellenen sayfalarda kapsamlı olarak bulabilirsiniz.


Benzer İçerikler

1 Yorum Mevcut

  1. ALÇİÇEK diyor ki:

    bu sene ** BOK rengi cok moda :)))

  2. ASLINUR diyor ki:

    Koluna dövme yaptırmış.

  3. AHUNAZ diyor ki:

    Ali Nesin: Sayisalcilarin dil ve anlatin edebiyat almanca cografya tarih derslerini zorla görmesi insan haklarına aykırıdır..

Bir Cevap YazınTrend Moda - Trend Elbiseler - Abiye Modelleri- Tatil Yerleri

image