Bilinçli Tüketici İle İlgili Yazı

24 Ekim 2012 admin 1 Yorum
Bu makaleler; yazmakta.com tarafından sizler için özenle seçilerek hazırlanmıştır. Rüya tabirleri, Trend Moda, Trend Elbiseler, Abiye Modelleri, Tatil Yerleri, Tatil Mekanları ve tüm konularda düşüncelerinizi ve önerilerinizi yorumlarınızla birlikte bizimle paylaşın..


Bugün Bilinçli Tüketici İle İlgili Yazı hakkında bilgileri aktarmak istiyorum. Bilinçli Tüketici İle İlgili Yazı,
Bilinçli Tüketici yazısı,
Bilinçli Tüketici İle İlgili Yazılar,


Tüketici Hakları konusundaki yasal düzenlemeler, tüketicileri koruyan şartlar sağlıyor olsa da; çoğumuz, haklarımızı bilmeden verdiğimiz mücadelelerle zaman ve para kaybetmeye devam ediyoruz. Hatta maalesef, bazen bildiğimiz haklarımızın bile üzerinde durmayıp, sorunu hızlıca çözmek uğruna, küçük de olsa zararlara katlanıyoruz.

Oysa zaman zaman – iyi bilinmediğinden- eleştirilere maruz kalan yasal düzenlemeleri, sorun yaşayan taraf olarak herkesten önce tüketiciler çok iyi bilmek, uygulamak ve uygulanmasını sağlamak zorundadır. Zaten yasal düzenlemeler, ancak bu bilince ulaşmış bir toplumda bir anlam ifade eder.

Bayandan Kullanılamamış Dizüstü Bilgisayar yazı dizimizin ardından, teknik servis süreçlerinde yaşanan sıkıntılarla ilgili yardım talep eden çok sayıda e-posta aldım. Yazı dizimizde sorun yaşadığım marka HP idi ama elbette bu sadece HP’nin müşterilerine sorunlu durumlar yaşattığı anlamına gelmiyor. Zira gelen e-postalar da bunu doğrulayacak şekilde farklı farklı markalarla ilgili…

Peki bu sorunları yaşamak zorunda mısınız? Haklarınızı bilmeniz hiç sorun yaşamayacağınız anlamına mı gelir?

Ortada bir “hak” tartışması varsa, bir çıkar çatışması var demektir. Karşınızdaki firmanın, kendi zararına olan bir durumu, kayıtsız şartsız kabul etmesini beklememelisiniz. Yani sorunlarınıza bir cümleyle veya bir telefon görüşmesiyle çözüm bulmayı beklemek hata olur. Çünkü hiçbir firma, “şartlar sağlansa da ürün değiştirsek” gibi bir amaç ile yapılanmıyor. Ancak bilinçli bir tüketici iseniz, karşınızdaki firmaya haklarınızı bildiğinizi göstererek gerekenin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Bilinçli birer tüketici olmak içinse, ince ama önemli bir nokta var: Haklarınızı nasıl arayacağınızı bilmek Bilinçli Tüketici İle İlgili Yazı ilgili ve genel bilgileri güncellenen www.yazmakta.com/ sayfalarında kapsamlı olarak bulabilirsiniz.Gelen Aramalar: bilinçli tüketici ile ilgili yazıbilinçli tüketici ile ilgili sloganlarbilinçli tüketici ile ilgili yazilarbilinçli tüketici ile ilgili kompozisyonbilinçli tüketici ile ilgili hikayebilinçli tüketiciyle ilğili yazitüketici ile ilgili sloganlarbilinçli tüketim ile ilgili sloganlarbilinçli tuketiçiyle ilgili sloganlarbilinçli tüketici ile ilgili hikayeler


Benzer İçerikler

1 Yorum Mevcut

  1. avarel diyor ki:

    Alısverıs merkezlerının verdıgı atarı ve oyun alanı kartları, kredı kartlarımın sayısından cok.

  2. DERYA diyor ki:

    Kimse kimlik resmindeki kadar cirkin, profil resmindeki kadar guzel degildir.

Bir Cevap YazınTrend Moda - Trend Elbiseler - Abiye Modelleri- Tatil Yerleri

image