SGK Rapor Parası Nasıl Alınır

5 Eylül 2012 admin 1 Yorum
Bu makaleler; yazmakta.com tarafından sizler için özenle seçilerek hazırlanmıştır. Rüya tabirleri, Trend Moda, Trend Elbiseler, Abiye Modelleri, Tatil Yerleri, Tatil Mekanları ve tüm konularda düşüncelerinizi ve önerilerinizi yorumlarınızla birlikte bizimle paylaşın..


SSK rapor parası olarak tabir edilen durum çalışanın herhangi bir ciddi rahatsızlığı sonucu almış olduğu rapor nedeniyle uğramış olduğu  iş kaybı ve ücret kaybının karşılanması amacıyla oluşturulmuş, olagan üstü durum karşısında sigortalıyı korumaya yönelik bir çalışmadır. SSK istirahat raporu bu manada sigortalı çalışanın herhangibir sağlık kaybı durumunda resmi raporlara bağlı olmak kaydıyla koruma altına almata ve sağlık nedeniyle çalışamadığı zamandaki gelir kaybını karşılamaktadır.

SSK Rapor Parasını Alabilmek için Gerekli Evraklar

- Hastaneden sağlık sorunu nedeniyle alınmış olan raporun bir an önce işleme girebilmesi için sözü edilen raporun posta yoluyla 3 iş günü içerisinde sigortalının kayıtlı olduğu sigorta müdürlüğüne gönderilmesi gerekir.( Bu süre işlem yoğunluğuna göre esneklik gösterebilir.)

- Almış olduğunuz raporun bir kopyasını işyerinize gerekli işlemlerin yapılması ve kayıtlara geçilmesi için vermeniz gerekir.

- İstirahat başlangıç tarihinden itibaren geri doğru 120 gün prim ödeme gün sayısı ve prim ödeme durumunun devam edip etmediğini gösteren işveren veya yetkili personel tarafından eksiksiz düzenlenmiş damgalı, imza ve kaşeli vizite kağıdını ek olarak gönderilmek üzere hastanenize teslim etmelisiniz.

- İşyeri beyanı – Bu sigoratalının işe ne zaman başladığını ve hangi tarihte işbaşı yaptığını gösterir bir belgedir, işyeri tarafından işlenecektir.-

- Bu belgelerinin tamamı hazırlandığınde gerekli başvuru ve onayların tamamlanmasının ardından SGK müdürlükleri, sigortalıya en yakın PTT şubesine istirahat paralarını gönderir.

Ayrıca konu ile ilgili ALO 170 den bilgi alabilir aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.Gelen Aramalar: rapor parası nasıl alınırssk rapor parası nasıl alınırrapor parası nasıl alınır 2012ssk rapor parasırapor parası nasıl hesaplanırrapor parası nereden alınırrapor parası nereden alınır 2012rapor parası nasıl alınıyorssk rapor parası nereden alınırrapor parası nezaman yatarBenzer İçerikler

1 Yorum Mevcut

  1. ARMİNA diyor ki:

    bizim bi arkadas var uygun fiyata tc kimlik numarasi ayarliyo.. Sonunu 1905 bile yaptirirsin..

  2. AYKUT diyor ki:

    EKB (Enerji Kimlik Belgesi) Uzmanlığı Eğitimi 23-24-25 Kasım 2012 Tarihinde Gerçekleştirilecek: EKB (Enerji Kiml…

Bir Cevap YazınTrend Moda - Trend Elbiseler - Abiye Modelleri- Tatil Yerleri

image