Lucid Rüya Nedir? Nasıl Yapılır? Teknikleri

3 Mayıs 2012 admin 15 Yorum
Bu makaleler; yazmakta.com tarafından sizler için özenle seçilerek hazırlanmıştır. Rüya tabirleri, Trend Moda, Trend Elbiseler, Abiye Modelleri, Tatil Yerleri, Tatil Mekanları ve tüm konularda düşüncelerinizi ve önerilerinizi yorumlarınızla birlikte bizimle paylaşın..


Son dönemlerde sosyal medya ve gündelik yaşantıda konuşulan bir çok kişinin ilgisini çekmiş görünüyor. İnsanların ilgisini çekmekle kalmıyor kafalarda gereksiz soru işaretleri yaratıyor, kulaktan kulağa bilinçsizce yayılan bilgiler doğrultusunda insanların lucid rüya görme girişimleri de malesef olumsuz sonuçlanıyor. Aslında doğru bir şekilde öğrenilip uygulandığında lucid rüya görmenin ne kadar kolay olduğunu fark edecek ve ne kadar zevkli bir mistik olay olduğ unu keşfedeceksiniz.

Lucid rüya nedir sorusunu tam anlamı ile açıklamak gerekir ise; lucid rüya insanın rüya gördüğü sırada rüyasının farkına varması ve rüyasını kontrol etmesine denir. Aynı zamanda berrak rüya olarak da bilinir. Kişi istem dışı rüyada olduğunu fark edebileceği gibi bu işin teknikleri ile her gece gördüğü rüyanın farkına varabilir ve rüyasını dilediğince şekillendirebilir. Normal yaşamdan bağımsız olduğu için rüyanızı tamamen kontrol edebilir ve normalde olmayacak bir takım olayları dilediğinizce yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda kişinin rüyada ol

duğunu fark etmesi durumunda eğer rüyasında ” vahşi, yırtıcı bir hayvandan kaçıyor ise bu sefer rüyasının geri kalan kısmında kendisi bu hayvanı kovalayabilir ve korku veren kabusu keyifli bir hale dönüştürebilir. ” Tamamen insanın hayal gücüne kalmış bu olayı dilediğinizce şekillendirebilir ve uzatabilirsiniz.


?

Lucid rüyanın psikolojik hariç hiç bir tehlikesi bulunmamaktadır. Rüyada kalma, rüyadan dönememe veya rüya esnasında bilinmeyen varlıklar ile karşılaşma gibi hiç bir tehlike bulunmamaktadır. Fakat olaylara gerçekçi bakmalı ve kişide oluşabilecek diğer rahatsızlıkları göz önüne almalıyız, kişi rüyasında istediği hayatı yaşadığı ve hayatına istediği gibi yön verdiği için sürekli uyumak isteyebilir sürekli uyumak isteyebileceği gibi de gerçek hayattan zevk almayabilir. Sözün özü kişi eğer bu işe kendinizi kaptırırsanız gerçeklik ile olan bağlantınızı kaybedebilirsiniz. Bunun dışında oluşabilecek her hangi bir potansiyel tehlike bulunmamaktadır, bahsedilen tehlikeler ise kişinin algısına ve psikolojisine göre farklılık gösterebilir veya hiç ortaya çıkmayabilir. Burada yazılan yazıların tamamı uyarı amaçlıdır ve kesinlikle garanti bir bilgi içermez.

? Teknikleri

Lucid rüya genel olarak bilinçsiz bir şekilde yapılır, kişi uykusunda bir anlığına rüyada olduğu veya yaşadığı olayın gerçekte olamayacağının farkına varabilir fakat istemsiz şekilde yaşanan bu deneyimi düzenli bir şekilde yaşayabilmekte mümkündür. Bunu başarabilmenin en büyük etkenlerinden bir tanesi de inanmaktan geçer, lucid rüya görebileceğinize gerçekten inanmalı ve teknikleri ondan sonra uygulamalısınız. Kendi gücünüzün farkında varmadığınız ve tam anlamı ile yapabileceğinize inanmadığınız sürece başarılı bir deneyim yaşayamazsınız. Bu işler ile haşır neşir olduğunuzda, gününüzü lucid rüya hakkında makaleler okumak ve bilgi sahibi olmak için ayırdığınızda beyin ister istemez bununla ilgili doğru veya yanlış bilgileri kayıt eder ve siz isteseniz de istemesiniz de size bir deneyim yaşatır, yani şu anda bu yazıları okuyorsanız kısada olsa mutlaka bilinçsizce bir deneyim yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz fakat bizim asıl amacımız bu işi bilinçli ve düzenli bir hale getirmek. Lucid rüya nasıl yapılır tarafımıza ulaştırılan sorulardan bir tanesi de budur. Bunun içinse adlı yazımızda tekniklerden yararlanarak lucid rüya yapacağız.

Nesne tekniği: Öncelikle sürekli yanınızda taşıdığınız veya taşıyabileceğiniz elinizin altında olacak ve sürekli görebileceğiniz bir nesne belirleyin, bu bir saat olabilir, bir kalem veya silgi olabilir. Fakat bu cismi kendinize özel olmasına dikkat edin, yani bir silgi yerine sadece sizde olan veya az insanın sahip olduğu bir nesne seçmeye dikkat edin, bu sizi başarıya daha kısa ve daha kolay götürecektir. Bunun için kendinize özel bir şeyler hazırlayabilirsiniz. Sürekli elinizin altında olan bu nesneyi gün içinde her gördüğünüzde ” şu anda rüyada mıyım? ” sorusunu kendinize sorun, sıkılmadan her gördüğünüzde bu soruyu kendinize sormaya deva edin bir süre sonra beyin bunu ezberleyecek  ve rüyanızda bu cismi gördüğünüzde otomatik olarak kendinize ” şu anda rüyada mıyım? ” sorusunu soracaktır ve sizden gelecek ” evet ” cevabı ile başarılı deneyiminiz başlayacak.

Sound ( ses ) tekniği: Bir cep telefonu yardımı ile ses kaydı yapın, ses kaydına ise şu sihirli sözcükleri fısıldayın ” şu anda rüyada mıyım? ” daha sonra telefon ayarlarınızdan bu ses kaydının zamanlamasını 5 dakikada bir çalacak şekilde ayarlayın ve bir kulaklık vasıtası ile bu kaydı dinleyerek uyuyun. Siz uykudayken 5 dakikada bir kulaklıktan ” şu anda rüyada mıyım? ” sorusu gelecek ve sizin rüyada olduğunuzun farkına varmanızı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bütün Detayları İle Astral Seyahat başlıklı makalemizde Astral Seyahat, Astral Seyahat Nasıl Yapılır ve astral seyahat tehlikeli midir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar: lucid tekniğiberrak rüya nasıl görülürlucid rüya nedir nasıl yapılırlucid tekniklerirüya kontrolü nasıl yapılırlucid dream nedir nasıl yapılırlucid nedirrüya nasıl kontrol edilirlüsid rüya nedirnasil lucid olunur


Benzer İçerikler

15 Yorum Mevcut

 1. umut diyor ki:

  Evet elinize sağlık yazıp uğraşmışsınız ama bunlar zaten her sitede var olan bilgiler biraz değişik bişiler bekliyordum Teşekkürler.

 2. Frmvale diyor ki:

  Evet bu rüya benim çok başıma geldi acayip bir duygu , his farklı birşey gerçekten..

 3. Floopy diyor ki:

  Gerçek anlamda lucid rüya mümkün mü yoksa bu tamamen bir teoriden mi ibaret?

 4. imnhli diyor ki:

  ben yılda birkaç rüyadan fazlasını gören biri değilim.. ne olacak ? bu uygulamayı gerçekleştirebilmek için normalde rüya gören birimi olmam gerekli.. yoksa sırf bu olay için rüya görecek hale gelebilirmiyim … :)

 5. Burak diyor ki:

  Yıllardır böyle bir durumla karşılaşıyordum , gerçekten ilginç bir durum demek ki bir açıklaması varmış…

 6. dreamnreal diyor ki:

  hocam okudum yazınızı çok beğendim siz hiç rüyanızı yönlendirebildiniz mi?

 7. Sanalice diyor ki:

  Değişik bir olay tam kıvama gelmesi zor..

 8. Abdiyar diyor ki:

  Normal herkesin gördüğü bir rüya ama anlatım baya geniş olmuş :)

 9. ismszzz diyor ki:

  müthiş bişi wuuuwww !! :D

 10. brk diyor ki:

  o nemiş öle inception gibi bide topacı çevirekte tam olsun :D

 11. afife diyor ki:

  RT 75: Ardahan da 32 Yayla Daha Elektriğe Kavuşuyor: Aras Elektrik Ardahan İl Müdür Yardımcısı Kıvanç Oktay, 32 yaylanı… h …

 12. AZİZE diyor ki:

  Cuma günlerini seviyorum çünkü 5 ders ingilizce var ve haftanın son günü,sevmiyorum çünkü edebiyat var

 13. ACUN diyor ki:

  Anadolu Efes is Back..! ırAnadoluEfes Moda girelim hadi bakalım ;

 14. AsGo diyor ki:

  ÇOX TEŞEKKÜR EDİREM SİZİN SAYFAYI BİR TÜRK ARKADAŞIM (GARDAŞ GİBİYİZ) ÖNERMİŞTİ GERÇEKTEN ÇOX SEVDİM SAYFANIZI İYİKİ VARSINIZ SİZİ ÇOOOOX SEVDİM VE HALA DA SEVİREM! BİR DAHA ÇOX TEŞEKKÜR EDİREM (BU ARADA MEN TÜRK DEYİLEM AZERİYEM AMA SİZ TÜRKLERİ BİZ ÇOX SEVİRİK İYİKİ VARSINIZ GARDAŞLARIM SİZİ ÇOX AMA ÇOX SEVİREM CANIM TÜRKLERİM NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE MEN DE AZERİ TÜRKÜYEM AZERİ VE TÜRK BAYRAĞI ODAMIN DUVARINDA HEP ASILI KALACAK SİZİ ÇOOOOOOOOOOOX SEVİREM CANLARIM MENİM)

Bir Cevap YazınTrend Moda - Trend Elbiseler - Abiye Modelleri- Tatil Yerleri

image